קבלות שבת מוזיקליות

קבלות שבת מוזיקליות

התוכנית מוכרת בגפ"ן, 31282 – מקבלים את השבת

ההכנות לקראת שבת מהוות הזדמנות מיוחדת לעצור לרגע את המרוץ היום יומי ולהתבונן פנימה. השבת היא זמן מצוין לתלמידים להתבוננות פנימית, וקבלת שבת יכולה לעזור להם לפתח מודעות לרגע הנוכחי, לעצור לרגע מהשימוש בטכנולוגיה ומעומס השבוע. הכינוס ביחד של הכיתה, השכבה או כלל בית הספר יכול להיות הזדמנות נהדרת לבניית קהילה ולטיפוח תחושת שייכות וחיזוק הקשרים בין התלמידים לעמיתיהם. חגיגת קבלת שבת מוזיקלית יכולה לקרב בין תלמידים, מורים ומשפחות. שירה ומוזיקה הם מרכיבים יסודיים בקבלת שבת אשר מחברים ומרחיבים את הנפש. טקס קבלת שבת בליווי מוזיקה ושירים היא דרך חוויתית לקבל את השבת.

התבוננות בייחודיות של השבת במסגרות פעילות זו מאפשרת את הרחבת זווית המבט ומזמנת העמקה ולימוד של הערכים החברתיים והיהודים המצויים בשבת ואת בחינת החיבור של ערכים אלה לעולמם של התלמידים. המטרה המרכזית פעילות היא: הנחלת מושג השבת, המעבר מיום חול ליום השבת, מתן כבוד למנהגים שונים ומסורות משפחתיות.

בית הספר יהיה שותף פעיל בחירת התכנים והשירים אותם ירצו להכניס לתוך קבלת השבת. ישנה אפשרות לשלב קטעי קריאה של תלמידים\ מורים, ואפשרות לבחור בין קבלת שבת כיתתית, שכבתית או בית ספרית.

דילוג לתוכן